Červenec 2010

Ku ku ku ku kuky

30. července 2010 v 21:00 | Terkuška Lennonuška |  (Palubní) deník XD....
Tak tohle měl být ten hrozivě pesimistický článek, který jsem začala ráno. Měl vyjadřovat veškerou mou naštvanost a nechuť z posledních dní. A najednou zjišťuju, že by šel napsat i bez toho, aby po jeho přečtení každý musel dva dny přemýšlet, jakou nemocí ta kráva trpí, že se neustále tak lituje. Tak je z toho nakonec nenuceně milý článek o úplných kravinách. 
Ráno jsem si uvědomila, že bych mohla dát prostor ručním pracím. Zvolila jsem drhání, protože výsledek většinou vypadá jakš takš k světu. Mojí už dost špatnou náladu podpořilo to, že jsem nemohla najít provázek. Takže jsem od svého původního záměru upustila a dopoledne jsem promarnila doma. 
Překvapující objev nastal u babičky cca v 11:49. Výsledkem jsou dvě teorie - buďto babiččina váha už odsloužila nebo konečně přišel výsledek celoprázdninové strany vyhodit z jídelníčku svačinu, rohlíky s nutelou a limonádu a mého občasného posilování. Váha ukazovala o dvě kila míň než minule!!! Babička říká, že jsem hubenější, ale mě příjde, že se moje špeky ani nehnuly. Sice by ve věku 13 let měla být ideální váha 48 (k čemuž mám hodně daleko), ale podle těch debilních grafů jsem prý jen lehce nad průměrem. 
Pak jsem se zkoumala v zrcadle - tentokrát se mi to povedlo bez breku, nebo vzteku - a říkala si - třeba někdo nahoře ví, že život s pneumatikami na břiše, debilním xiftem a příšernými vlasy je o hodně zábavnější než život normálního občana. A jen mi chtěl udělat radost, tak mi to všechno nadělil. :)
Dneska jsem byla v kině na Kukym a ten film se mi líbil. Asi jsem si našla nového idola. A ani mi nevadí, že má debilní barvu a pořád se takhle usmívá :)

Parodie na Abbey road

29. července 2010 v 9:08 | Terkuška Lennonuška |  Beatles na téma XD........

Děs

28. července 2010 v 21:10 | Terkuška Lennonuška |  Cesty myšlenek vyťukané do klávesnice

Písnička mě rozplakává, video děsí. Když se nesoustředím na text, hudba mi příjde, že úžasně vystihává atmosféru nějakého nebezpečí. Ztracen v tmavém světě. I když se jí trochu bojím, pořád si jí musím pouštět, je v ní něco děsivého a kouzelného. Četla jsem, že jí John nazpíval v leže na zádech. Asi proto mi jeho hlas přišel takový...nevím jaký...ale přesně se hodící k té písničce. 
Teď to video. Vybrala jsem ho, protože mě děsí snad ještě víc než ta písnička. V mé mysli se vytvořil jasný obraz člověka, který ho dělal...
U počítače sedí s kamennou tváří vzpřímenná postava. Bez mrknutí oka, přidává další a další fotky střelných zbraní. Nemá Johna rád, ale nějakým způsobem ho John přitahuje. A nejvíc svou smrtí. Vidí v ní něco magického. Dává do googlu další a další příkazy k vyhledávání. Bezcitně začátek písně pokryje fotkami ŠŤASTNÉHO Johna. Johna s Yoko. Johna jak skládá hudbu. Hledá způsob, jak se nejvíc vysmát Johnovi. Jeho snům, jeho osudu. Přidává fotky chapmana. Zbraní. Najednou nalézá to pravé - fotografii, která vyjadřuje ten největší výsměch, nad tím, jak John zemřel (je ve videu 2:28)

né


Otočí se a zazubí se do zrcadla. A z něj se na něj kouká...
...mark...
...david...
...chapman.

Promiňte mi, že zacházím do takových nechutností. Jen mě to tak napadlo. Asi bych měla číst míň hororů. Možná je to tím, že mám neustále nějakou ustrašenou a vyděšenou náladu. Fakt se omlouvám, ale moje představy někdy vyděsí i mě.

Jééé...zase jsem na něco zapomněla :D

19. července 2010 v 20:19 | Terkuška Lennonuška |  (Palubní) deník XD....
Ta záludná věc je, že odjíždím...ach ano, bude se mi moc stýskat. Jedu si užívat sluníčka do Slovinska. Sice jsem chtěla do Liverpoolu, ale rada starších rozhodla jinak :D Tak a za tejden jsem tu :D

Reklama na narozeniny

18. července 2010 v 14:15 | Terkuška Lennonuška |  (Palubní) deník XD....
Tak jsem měla oslavu. A opravdu by se dala vysílat jako reklama na narozeniny. Horší než XXX Lutz by to nebylo. 
Asi poprvé v životě jsem neměla na nic chuť déle než dvě minuty. Při pohledu na grilované steaky v zeleném pepři a limetkový salát už nešlo odolat. Má drahá sestřička se zapřísáhla, že bude držet dietu a nic si nedá. Oběd odbyla půlkou steaku a kouskem rohlíku. nepochopitelné.
Následuje přehled darů:
  • nafukovací lehátko (určeno k použití na blížící se dovolené)
  • sluchátka k počítači (určeno namísto starých, ožvejkaných a nefunkčních)
  • volejbalový míč (určeno k sublimaci pneumatik zdobících můj břišní prostor)
  • celé jmění (určeno k nákupu oblečení)
  • deodorant a sprchový gel (určeno k nenápadné výtce ohledně mého smradu :D)
První část jmění jsem použila už v červnu. A druhou dneska. Našla jsem první kus oblečení, v kterém (za podmínky snížené viditelnosti) vypadá moje postava přijatelně. Je to tmavě modře batikovaná mikinka. 

Moje pocty jiným blogům

16. července 2010 v 10:57 | Terkuška Lennonuška |  Moje pocty jiným blogům XD.............
Založila jsem novou rubriku. Neberte to jako, že vám chci podlejzat lacinou reklamou. Prostě někdy mám potřebu říct majiteli blogu, že ho hrozně obdivuju, ale je mi blbý psát to do komentu. Nedělám to protože bych potřebovala tisíce děkovných komentářů, ale prostě nějak potřebuju říct světu, že tohle je fakt úžasnej blog.  

Dííííííííky

15. července 2010 v 19:54 | Terkuška Lennonuška |  (Palubní) deník XD....
Ráno jsem jela s mamčiným šéfem (a kámošem) do Prahy. Cestou jsem vyslechla přednášku o neskutečné genialitě výchovy stylem mlátit, mlátit, mlátit a telefonáty s pánem, kterého měl vyzvednout na černém mostě. Přijeli jsme a po mém ujištění, že si umím koupit jízdenku bylo rozhodnuto, že budu mít doprovod až do metra. Pak jsem se potkala s tím pánem, co přiletěl a ten shlédl můj outfit, dal ruce vzhůru a řekl: "I´m  not John Lennon. I love the Beatles." Což jsem uplně nepochopila, ale to je jedno. Po zakoupení celodenní jízdenky jsem naskočila do metra a zjistila, že tam není signál. Na Vysočanské na mě čekal můj skvělý strejda a jeli jsme nejdřív na jeden úřad, pak na druhý (cesta byla vyplněna diskusí o stupidnosti pražských úřadů) a pak na malou stranu do úplně úžasnýho muzea StB. Pak do McDonalda na hambáče a pak k lennonce.
Uf...Nějak se mi nechtělo opouštět mého úžasného v pohodě strejdííčka. Musím to přiznat, bála jsem se. V osmi letech jsem si vždycky četla o nebezpečí setkání z internetu a říkala si, že moje stydlivost by mi nedovolila někoho vidět reálně. A teď najednou to mělo být. Neustále jsem se uklidňovala, že to nebudou žádný fialový obludy, ale ŽIVÁ Vali a ŽIVÁ Christina. Pak jsme tam se strejdou čekali a pak se objevila Vali. Řikám si kurňa, už je to tady...Pak jsme kreslily na lennonku, hrály si s pumpou a pak přišla Christina. A já už věděla, že to bude supr. 
Strašně jsme si to užily. Byl to supr pocit být s někým, s kým můžu kecat o Beatles bez pocitu, že ho otravuju, nebo bez jeho otázek a naprosté neinformovanosti. 
Škoda, že jsem jela domů tak brzo. Ale pak jsem báječně zabloudila v metru na můstku. Po deseti minutách bloudění jsem zjistila, že tam staví i béčko, takže jsem bloudila dál. Hele nevíte, jestli je slušný proplout okolo revizora a neukázat mu lístek??? Já totiž měla celodenní a nevěděla jsem, jestli ho mám , nebo nemám cvaknout. Pak jsem přijela na Vysočanskou. Tam na mě zase čekal strejda. Ptal se, jak jsme si to užili, dojel se mnou na černý most. Tam mi pomoh se dohodnout s paní, která prodávala lístky a pak mě koupil pití na cestu a zaplatil mi WC :D. Pak jsem nastoupila do busu, zjistila, že dávaj bílou čokoládu ZADARMO!!! Uznávám, v autobuse mě na chvíli opustil cynismus a chtělo se mi brečet. Proč já reaguju na smutný zprávy smíchem a na veselý pláčem??? 
Ale teď můj cynismus pracuje na plný úvazek a já jsem hrozně, ale fakt hrozně šťastná. Teď už jen mít kluka a všechny mé dosažitelné sny budou splněny :D

Narozky

15. července 2010 v 7:20 | Terkuška Lennonuška
Před chvílí jsem vstala a v rádiu hráli hádejte co??? All you need is love ♥ Pak si řikám, no jo, ždyť mám dneska narozky. A pak si řikám To je přece supeeeeeeer. Za chvilku pojedu do Prahy. DOcela se těším
Ale je tady i smutná zpráva. Před 52 lety zemřela Julia Lennon. Takže přidávám i druhou písničku:

Potřebuju NUTNĚ pomoct!!!

13. července 2010 v 11:35 | Terkuška Lennonuška |  Ostatní XD.......
Příští tejden jedeme na dovču. A já dostala za úkol stáhnout nějaký filmy na cestu autem. já bych věděla o hodně. Ale musí to bít pochopitelný a vhodný pro šestiletý dítě. Tak jsem stáhla Shreka, ale dál nějak nevim. Tak mi kdyžtak napište do komentu...

Martha, my dear

13. července 2010 v 10:36 | Terkuška Lennonuška |  Beatles na téma XD........
Photograph session at Paul's home, 7 Cavendish avenue, on 8/28/68
Regent's Park: Paul and Martha photographed by Linda.
rsz_paulmartha.jpg

Facebook

13. července 2010 v 10:18 | Terkuška Lennonuška |  Výplody mé zmutované fantazie XD........
Víte, že nejsem fanouškem témata týdne. Proto využiju začátek tohoto článku k velké prosbě. Takže za prvé - psát článek na téma týdne není vaše povinnost. nikdo vás nenutí to celý zkopírovat z wikipedie a ani to nečíst. za druhé - myslím, že účel témata týdne je, zviditelnit blogy, které se zaměřují na dané téma. Mňo toť jest mé vybití zlosti. A teď k tématu.
Před rokem jsem facebook měla. Tak co, to ho měl každý. Bila jsem na něm každý den, hrála tam několik her a přišlo mi to úžasný. Pak jsem si v září z nudy založila  blog. až do prosince to bylo úžasný. Všechno, co jsem dělala jsem hned převáděla do článku, jediný co mě bavilo, bylo sedět u kompu a psát články. 
V lednu se mě někdo zeptal jestli mám facebook. Tak jsem na něj začala zase chodit. Docela je to vidět na článkách:
Leden - 53
Červen - 14
A lepšit se to nebude. O prázdninách nemám skoro vůbec čas. Ale mohla bych si dát předsevzetí, že každý den něco přidám. no, uvidíme...

She´s leaving home

11. července 2010 v 20:30 | The Girl With Caleidoscope Eyes |  Písničky XD........
Existuje pár písniček, které jsem si jednou poslechla a pak je poslouchala devětadevadesátkrát dokola a pořád se mi neodposlouchala. Je to třeba Come Together, Revolution, Real Love, In My Life... A tohle je taky jedna z nich. I ♥ this song.

Wednesday morning at five o'clock as the day begins
silently closing her bedroom door
leaving the note that she hoped would say more
she goes downstairs to the kitchen
clutching her hand kerchief
quietly turning the backdoor key
stepping outside she is free.

She (we gave her most of our lives)
is leaving (sacrificed most of our lives)
home (we gave her everything money could buy)
she's leaving home after living alone for so many years
bye bye.

Father snores as his wife gets into her dressing gown
picks up the letter that's lying there
standing alone at the top of the stairs
she breaks down and cries to her husband
daddy our baby's gone
why would she treat us so thoughtlessly
how could she do this to me.

She (we never thought of ourselves)
is leaving (never a thought for ourselves)
home (we struggled hard all our lives to get by)
she's leaving home after living alone for so many years
bye bye.

Friday morning at nine o'clock she is far away
waiting to keep the appointment she made
meeting a man from the motor trade.

She (what did we do that was wrong)
is having (we didn't know it was wrong)
fun (fun is the one thing that money can't buy)
something inside that was always denied
for so many years
bye bye.

Tak čau, no...

2. července 2010 v 20:00 | Terkuška Lennonuška |  (Palubní) deník XD....
Zejtra v devět jedu. Budu dělat vedoucí malejm dětičkám, vymejšlet s nima hymny. Téma celýho soustřeďka je Medvídek Pú. Vezu s sebou plyšového tygříčka a do iPodu jsem si nahrála asi devět příběhů s medvídkem Pú. Večer si je poslechnu, abych věděla aspoň přibližně, o čem to je. Docela se těším. Ale dvě věci mě budou srát.
Ta první: mrňata budou vesele poskakovat na lidovky a my budem posilovat. To by nevadilo, ale mrňata pak dělaj úplně mrtvý a unavený a my jim máme ještě vymýšlet program.
Ta druhá (a horší): Možná přijedou nány z vyššího ročníku. No oni jsou vlastně stejně starý, jako já, ale jsou úplně blbý. Ale to se opravdu nedá jinak říct!!! Živě si umím představit, jak přijedou a začnou mít kecy typu: Fuj, tady je hnusná jídelna nebo Kde je tady zásuvka? Nutně si potřebuju vyžehlit vlasy!. A pokuď mě hodně naserou, tak je v záchvatu vzteku asi zabiju. A bude ze mě hnusnej vrah.
Ale ne, slibuju, že nikoho nezabiju, neopiju se, nebudu drzá a vrátím se jakž takž živá a zdravá :D
mmt1_1.gif Beatles waving image crazy_maniac_2008

Letadýlka

1. července 2010 v 9:51 | Terkuška Lennonuška |  Beatles na téma XD........