8.12.1980

8. prosince 2009 v 22:50 | Terkuška Lennonuška |  John Lennon♥♥♥...........
Tento článek je snad ten nejsmutnější, jaký můžu napsat. Právě proto ho zveřejňuji v nejčernějším dnu a hodině v roce - 8.12. ve 22:50. Vím, že je to hnusné, nechutné a ošklivé, ale myslím si, že je to nutné.
Místo jména Johnova vraha, budu používat jen jeho iniciály - M.D.Ch., nezaslouží si, abych mu dělala tu radost, že bych sem dala jeho jméno.

Ráno, dne 8.12.1980 navštívila Johna a Yoko fotografka časopisu Rolling Stone, aby pořídila fotografii Johna na obálku časopisu. Jednu z nich si můžete prohlédnout:
Poté John Lennon poskytl interview (které bylo jeho posledním) moderátorovi Daveu Sholinovi, můžete si ho poslechnout:

V 17.00 se John s Yoko vydávají do nahrávacího studia. Cestou se okolo nich schromáždilo několik fanoušků, mezi kterými byl i ten nejhnusnější člověk dějin: M.D.Ch., kterému se John Lennon podepsal, můžete to vidět na fotce:


Několik hodin byli John a Yoko v nahrávacím studiu a domů se vrátili až ve 22:50. Zde také padl Johnův poslední autogram:

Než přejdeme k tomu nejhoršímu, je tady ještě poslední fotka Johna, když byl naživu:

Rozhodli se, že se nají cestou, aby ještě stihli dát dobrou noc svému pětiletému synovi Seanovi, což už John nikdy nemohl...
Vystoupili už na ulici a vystoupili z auta. Yoko vešla do recepce jako první, John šel za ní. Z klenutého podloubí domu The Dakota najednou vyšel pomstychtivý cynický člověk - M.D.Ch., který zbaběle vystřelil na bezbranného Johna 5 kulek z revolveru ráže .38. Jedna zasáhla jedno z oken domu, ale dvě prošly jeho zády a další dvě jeho levým ramenem. Lennon poté udělal pět kroků do recepce, kde řekl: "Postřelili mě" a okamžitě upadl do bezvědomí. Recepční mu sundal jeho brýle, přikryl ho uniformou a zavolal policii. Vrátný vytrhl Chapmanovi z ruky revolver a odhodil ho na ulici.

Chapman si poté sundal klobouk i kabát, aby ukázal, že nemá další zbraň. Vrátný na M.D.Ch. zakřičel: "Víš, čeho si se dopustil?" a on mu odpověděl: "Jo, právě jsem zastřelil Johna Lennona."

Poté přijela policie, která našla Chapmana, který si četl knihu a pokojně seděl na chodníku. Poté naložili Johna Lennona do auta a James Moran se ho zeptal: "Víte, kdo jste?" Těžce zraněný Lennon odpověděl: "Ano" (což bylo jeho poslední slovo) a hned nato upadl opět do bezvědomí.

Po příjezdu do St. Luke´s - Roosevelt Hospital Center ve 23:30 byl John Lennon ihned prohlášen za mrtvého. Yoko Ono v žalu utekla z nemocnice a 9.12. vydala prohlášení:

"John nebude mít žádný pohřeb. John miloval lidstvo a modlil se za něj. Učiňte prosím to stejné pro něj. S láskou Yoko a Sean."

Yoko Ono opouští pokoj pro naléhavé případy v St. Luke´s - Roosevelt Hospital Center:


Yoko Ono vyfotila fotku: Seasons of Glass, která je focena na okně, kde vznikla první fotka, která je v tomto článku. Můžete si jí prohlédnout:

V následujícím videu si můžete poslechnout nádhernou písničku:

Když jsem psala tento článek, tak jsem si vzpomněla na jeden z citátů od Johna Lennona:

Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vždyť lidi se milují.

 


Komentáře

1 Alexandra Alexandra | Web | 9. prosince 2009 v 11:56 | Reagovat

Blázen jeden potrhlý (o tom co ho zastřelil). Ikdyž je to článek o smutné věci, ta jsi ho napsala krásně! A ta první fotka focená pro časopis je hodně povedená :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama