John Lennon - JEHO život, MÝMI slovy

16. listopadu 2009 v 20:18 | Terkuška |  John Lennon♥♥♥...........
Rozhodla jsem se, že než abych kopčila něco z encyklopedie, tak napíšu o životě Johna Lennona svými slovy:John Winston Lennon se narodil 9. října 1940, za těžkého náletu na Liverpool. Četla jsem, že krátce po narození byl uložen pod pevnou železnou postel své matky. Jméno John dostal po dědečkovi a jméno Winston po ministerském předsedovi. O Johna se pak místo jeho potřeštěných rodičů starala jeho teta přezdívaná Mimi.
15. června 1956 se setkává s Paulem McCartneym (o této události byla dokonce napsaná kniha!), přidává se k nim George Harrison. Tento rok je také jeho matka sražena autem, který řídí opilý policista. John se ze smrti své matky nikdy nevzpamatoval.
V roce 1952 si bere svojí první ženu Cynthii Powellovou.
V roce 1964 vydává John svou první knihu - In His Own Write. V roce 1966 pověst Beatles trochu pošramotí tvrzení Johna Lennona, že Beatles jsou populárnější než Ježíš Kristus.
V listopadu 1966 se potkává s japonskou umělkyní Yoko Ono a v roce 1968 se rozvádí se svou první ženou.
Yoko Ono si v té době prožije svůj první potrat a John spí ve spacím pytli vedle jejího nemocničního lůžka. Zážitky z těchto pohnutých dní použijí v příštím roce ve svém druhém avantgardním albu.
V květnu 1969 uzavírají John a Yoko sňatek a vydávají The Wedding Album
Po rozpadu Beatles John vydává v roce 1970 své první sólové album.
Zanedlouho po vydání alba Imagine John s Yoko odjíždí do USA. Smutné je, že se do Anglie už nikdy nevrátí.
9.10.1975 se Yoko narodí Sean Ono Taro Lennon, syn Johna.
V pondělí 8. prosince 1980 ve 22:50 je John těžce zraněn čtyřmi kulkami z pistole jeho psychicky labilního fanouška Marka Chapmana, slyšela jsem, že ten surovec sám zavolal policii a nechal se zatknout. O pár minut později je John Ono Winston Lennon ve Rooseveltově nemocnici prohlášen za mrtvého.....

R.I.P. John Lennon, you will be forever in our hearts....

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama